Transporter Kiralama Ve Diğer Araç Kiralama Kaideleri

Transporter Kiralama Ve Diğer Araç Kiralama Kaideleri

Blogumuza hoşgeldiniz.

Bu yazımızda okurlarımıza, firmamızın transporter kiralama hizmetimizden ve genel araç kiralama kaidelerinden bahsedeceğiz.

İnsanlar, iş için ya da başka gerekçelerle araç ihtiyaçlarını karşılamak için ya bulundukları yerde yada gittikleri yerde araç kiralamak zorunda kalabilirler. Kişinin kendi aracı yoksa ya da gideceği yere aracını götürmek istemediği durumlarda bir araç kiralayarak ulaşım ihtiyaçlarını karşılar.

Şimdi gelin, araç kiralamak için gerekli şartlar nelerdir, transporter kiralama için ayrı bir prosedür var mıdır hep birlikte inceleyelim.

 

Transporter Araç Kiralama Firmaları

Kişi, araba kiralama hizmeti almak istediğinde bir araç kiralama firmasına giderek araç kiralayabilir. Bu firmaların genelde birden çok şubesi bulunmaktadır. Bu sayede araç kiralayan kişi, firmaya geri dönmek zorunda kalmadan diğer şubeye de aracı teslim etme şansına sahip olmaktadır. Araçlar en az 24 saat için kiralanabilir. Kiralama ücreti ise saate ve gün sayısına göre değişir. Aylık kiralama olanağı da mevcuttur.

 

Transporter Araç Kiralama Şartları

Araba kiralama firmaları sözleşmeye bağlı çalışırlar. Kiralayan ile kiraya veren arasında hizmet sözleşmesi yapılması gerekir. Bunun için de bazı şartları vardır. Aracı kiralayacak kişinin en az 21 yaşını doldurmuş olması ve en az 1 yıllık B sınıfı ehliyet sahibi olması gerekir. A,B,C,F ve H sınıfı ehliyeti olanların 21 yaş ve en az 1 yıl ehliyetli olmalıdır. M,G, O, N ve D sınıfı ehliyeti olanların 25 yaş ve en az 2 yıl, I, L, E ve K sınıfı ehliyeti olanların ise 27 yaş ve en az 3 yıllık ehliyeti olması gerekir.

 

Transporter Kiralama Ve Genel Araç Kiralama Hakları

Araba kiralama işi yapılırken kiralamada sınırsız kilometre kullanım hakkı, hasar sorumluluk güvencesi ve % 18 KDV dahildir. Araç tam dolu depo ile teslim edilir. Akaryakıt, aracı telim etme teslim alma ücreti, bebek koltuğu ücreti, navigasyon ve ek sürücü ücreti ve tek yön ücreti gibi ücretler ayrıca hesaplanmaktadır.

Tek yön kiralama aracın kiralanan firmanın başka bir şubesine aracın teslim edilmesidir. Aracı kullanacak kişinin dışında başka bir kişi de aracı kullanabilir.

Diğer sürücünün kimlik bilgileri ve ehliyet durumu da araç firmasına bildirilmelidir. Düzenlenecek kontratta bu bilgiler de bulunmalıdır. Bunun için ayrıca ek ücret alınır. Araç sözleşmede belirtildiği üzere kiralama süresine ek olarak 1 saat sonra da teslim edilebilir. Bu ek saat hizmeti satın alınmalıdır.

WhatsApp WhatsApp