Günlük Araç Kiralama Süreci Nasıl İşler?

Günlük Araç Kiralama Süreci Nasıl İşler?

Günlük araç kiralama, bir aracın belli bir süre kullanım hakkının satın alınmasıdır. Günlük, aylık ve yıllık kiralama seçenekleriyle aracı kiralayabilirsiniz. Günlük kiralama işlemleri, bir aydan az olan kiralama süresine denilmektedir. Aylık kiralama seçenekleri bir yıldan az olan kiralama kategorisidir.

Yıllık kiralama 12 ayı geçen kiralama kategorisidir. Bu süre seçenekleri araba kiralama işlemini gerçekleştiren kişiye bağlıdır. İstediği sürede kiralama işlemi gerçekleştirebilir. En düşük kiralama süresi 1 gündür. Aracı yarım gün kullansanız da bir günlük ücret alınır. Yıllık kiralama seçenekleri en uzun kiralama süresidir.

 

Günlük Araç Kiralama İşlemlerinde Sürenin Uzaması Fiyatı Düşürür

Birçok firma, uzun vadede araç kiralayanlar için uygun fiyat seçeneği sunmaktadır. Özellikle şirketler için yıllık kiralama seçenekleri, günlük araba kiralama seçeneklerine göre daha düşüktür. Son zamanlarda yıllık kiralama işlemleri şahıslar için de uygulanmaya başlandı. Birçok firma, uzun süreli kiralama işlemlerinde kampanya düzenliyor. Kış sezonunda veya belli sezonlarda gerçekleştirilen kampanyalarla, uygun fiyata araç kiralamak daha avantajlı… İndirimli kampanyaları süre ve araç modeline göre değişiklik gösterebilir.

 

Gurbetçiler İçin Rent A Car En iyi Seçenek

Yurt dışından gelen gurbetçiler, uçaktan iner inmez kiralık araçlarla tatile devam ediyor. Uçaktan indikleri tarihle, uçağa binecekleri tarih arasında araç kiralamaktadır. Kiralama süresini uçağın kalkacağı saate göre düzenlemektedir. Havalimanı araba kiralama seçeneklerinde aracın havalimanına getirilmesi kolaylık sağlayan bir uygulamadır. Özellikle gurbetçi vatandaşlar bu uygulamadan memnun kaldı.

 

Sözleşmeye Göre Aracın Teslim Edilmesi Gerekiyor

Rent a car seçenekleriyle kiralanan araçlar, sözleşmede belirtilen tarihte teslim alınmaktadır. Sözleşmede belirtilen tarihte de araç teslim edilmelidir. Aracın kiralama süresi bittiği halde teslimat gerçekleşmezse, araç sahibi firma fazladan ücret talep edebilir. Süreyi uzatmanız halinde bu uzatma işlemi bildirilmelidir. Araç değişikliği veya aracın erken teslim edilmesi gibi durumlarda belli bir ücret kesintisi uygulanır.

Kaza veya arıza durumlarında firma ile irtibata geçilmelidir. Arıza yapan veya kullanılmaz hale gelen araçların yerine yeni araç tahsis edilmektedir. Yangın, çalınma veya benzeri durumlarda yetkili kiralama şirketidir. Kasko ve benzeri hakların kullanılması için gerekli işlemler, araç kiralama şirketi tarafından gerçekleştirilmektedir.

Günlük araç kiralama ve genel araba kiralama süreci hakkındaki yazımızı okudunuz. Daha ayrıntılı bilgi almak için firmamız AutoplusAnkara’ ya aşağıdaki telefonlarımızdan ulaşabilirsiniz.

WhatsApp WhatsApp