Esenboğa Araç Kiralama – Nelere Dikkat Etmelisiniz

Esenboğa Araç Kiralama – Nelere Dikkat Etmelisiniz

Farklı bir şehre tatile gittiğimiz zaman ya da günlük hayatta araba kiralama ihtiyaç duyarız. Bu gibi durumlarda firmamız size hizmet sunmaktadır.İster Esenboğa araç kiralama ofisimizden direkt olarak ya da Ankara Balgat’ ta bulunan ana ofisimizden hemen araç kiralayabilirsiniz.

Araç kiralamada nelere dikkat etmelisiniz ve uyulması gereken şartlar nelerdir. Bu yazımızda bu konulara değineceğiz.

 

1- Sürücü Yaşı

Sigorta şartları gereği ekonomik bir araba kiralamak için yaşınızın 21 olması gerekmektedir. Orta ve üst sınıf araçlar için sürücü yaşının alt sınırı 25 yaştır. Lüks ve büyük araçlar için 28 yaş alt sınırdır.

 

2- Ehliyet Süresi

Ekonomik, orta ve üst sınıf araba kiralamak isteyenler en az 2 senelik ehliyete sahip olması gerekmektedir. Lüks ve büyük sınıf araçlar için bu süre 3 seneye çıkıyor.

 

3- Ek Sürücü

Kiralanan araçta birden fazla sürücü bulunabilir. Üstteki şartlara uyuyorsa ek sürücünün de sözleşmede imzası bulunması gerekiyor. Ek sürücüyü araç kiralanmadan önce bildirilmesi gerekmektedir. Böylelikle ek sürücü de sigorta kapsamına alınmış olur.

 

4- Kilometre Sınırı

Araba kiralama konusunda sıkça karşılaşan sorunlardan bir tanesi. Bazı araçlar belirli bir kilometre sınırına sahiptir. Bu kilometre sınırını aşan araçlar teslim sırasında ekstra ücret ödeme durumunda kalabilirler.

 

5- Depozit/Provizyon

Kiraladığınız aracın, kiralanma süresi boyunca oluşabilecek trafik cezaları, eksik yakıt ve sigorta kapsamında olmayan hasarlar için teminat alması gerekmektedir. Bu teminat için kredi kartınıza provizyon denilen işlem uygulanır. Bu işlem kredi kartınızdaki belirli bir limiti bloke eder fakat kredi kartı ekstresine yansımaz. Provizyon için en az 6 aydır kullanılabilen ve sürücünün üzerine kayıtlı bir kredi kartı olması gerekmektedir. Kredi kartı kullanmayan sürücüler ise bunu nakit yoluyla yapabilir.

 

6- Kasko Ve Sigorta İçin Uyulması Gereken Şartlar

İmzaladığınız sözleşmeyi okuduğunuz taktirde sigorta şirketinin bazı şartları olduğunu görürsünüz. Alkol ve uyuşturucu bulunduğu taktirde sigorta şartlarını geçerliliğini tamamen yitirir. Yasal hız sınırına uyulması, sözleşmede adı geçen kişilerin dışında aracı kullanan başka bir sürücünün olması, azami yük sınırının aşılması ve karayolları dışında arabanın kullanılması durumunda sigorta geçerli olmamaktadır. Sigortaların geçerli olabilmesi için kazan anında tutulan rapor ve alkol raporunu en geç 48 saat içinde araç kiralama yaptığınız yere teslim edilmesi gerekmektedir.

 

7- Yakıt

Araç teslim alınırken yakıt deposunun kontrol edilmesi önemlidir. Kiralanan aracın aynı seviyede yakıtla teslim edilmesi beklenir. Fazla yakıtla iade edilen araçlar için para iadesi yapılmamaktadır. Eksik yakıt olması durumunda yakıt ücreti veya hizmet bedeli istenilebilir.

 

8- HGS/OGS Otomatik Geçiş Ücretleri

Araçlarımızın tamamında OGS veya HGS bulunmaktadır. Bu sayede paralı otoyollardan otomatik olarak geçiş yapabilirsiniz. Bu sistem kullanıldığında ücret üzerine 10 Türk Lirası hizmet alınmaktadır.

Esenboğa araç kiralama, Ankara araç kiralama denince firmamız AutoplusAnkara akla ilk gelen, güvenilir şirketler arasındadır. Cazip fiyatlarla kaliteli araç kiralamak istiyorsanız bize aşağıdaki telefonlarımızdan ulaşabilirsiniz.

 

WhatsApp WhatsApp