Ankara Havalimanı Araç Kiralama Konusunda Bilmeniz Gerekenler

Ankara Havalimanı Araç Kiralama Konusunda Bilmeniz Gerekenler

Özellikle tatil dönemlerinde ve çalışma programları içerisinde araba kiralama ihtiyacı duyulmaktadır.

Toplu taşıma araçlarında yorulmak ya da taksilere yüksek ücret ödemek yerine araba kiralamak hem daha konforlu hem de daha hesaplı olmaktadır.

AutoplusAnkara firmamız, ankara havalimanı araç kiralama hizmetide veren ve her zaman kaliteyi ve güvenilirliği sunan bir şirkettir. Blogumuzun ziyaretçilerine de araba kiralama konusunda açıklayıcı bilgi sağlamayı görev biliyoruz. Araba kiralarken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunmaktadır.

 

Ankara Havalimanı Araç Kiralama – İhtiyaçlarınızı Bilerek Araç Seçiminde Bulunun

Araba kiralarken muhakkak araba içerisinde kaç kişi olacağınıza, aracı uzun yolda mı yoksa şehir içerisinde mi kullanacağınıza, yakıt bütçenize ya da çalışma programınıza göre seçilmelidir. Bu ayrıntılar sayesinde işinizi görmeyecek bir arabayı kiralamamış olursunuz.

Bunun yanı sıra araba kiralarken hesaplı olanı tercih edilmelidir. Şehir içinde kullanacağınız aracın küçük motorlu ve az yakıt tüketeni tercih edilmelidir. Dağlık olan bir bölgeye tatile gidiyor iseniz Suv araçları tercih edebilirsiniz.

 

Ankara Havalimanı Araç Kiralama – Kiralayacağınız Aracı Dikkatli Bir Şekilde Kontrol Edin

Araba kiralayacağınız acentede evrak işleri bittikten sonra, arabayı almadan ilk önce aracın etrafında gezerek, önemli bir çarpık ya da göçük olup olmadığını tespit edin.

Daha sonra ise tüm kapıları, bagajı ve motor kaputunu açarak aracın kapı mekanizmasında sorun olup olmadığını görün. Bu kontrollerin yanı sıra araç içinde bulunan koltuklara, aksesuarlara ve aynaları kontrol edin.

Aracı çalıştırarak arıza ışığının yanıp yanmadığına bakın. Aracı kiralarken yakıt seviyesini kontrol edip not edin, aracı teslim ederken de aynı yakıt seviyesinde bırakın. Çünkü hiçbir acente yakıtı fazladan almanız durumunda yakıtın ücretini size ödemez.

Eğer bu kontroller sırasında araçta belli bir hasar tespit ettiyseniz size aracı kiralayan yetkiliye bildirerek not aldırın.

 

Ankara Havalimanı Araç Kiralama – Araba Kiralama Esnasında Sigorta Ve Sözleşmeyi Dikkatli Bir Şekilde Okuyun

Sigortasız ya da kaskosu olmayan araçları kesinlikle tercih etmeyin. Çünkü bir kaza yapmanız durumunda kasko ve sigorta olmadığı için zararı siz karşılayarak yüksek ücretler ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Aynı zamanda araç kiralama esnasında arabayı ne zaman teslim etmeniz gerektiğini ve gecikmeler dolayısı ile ne kadar ceza ödeyebileceğinizi dikkatli bir şekilde sözleşmede okuyun.

Bu ve daha bir çok konuda size bizzat yardımcı olup her sorunuza cevap vermeye hazırız. Firmamıza aşağıdaki numaralarımızdan her zaman ulaşabilirsiniz.

WhatsApp WhatsApp